вторник, 31 июля 2012 г.

Скільки коштують кухонні меблі

Від чого залежить ціна на ту чи іншу кухню? Як розрахувати її вартість? Що таке погонний метр кухні? На чому можна заощадити, а на чому не варто?

Сьогодні ви можете дозволити собі будь-які кухонні меблі, в тому числі абсолютно незвичайну. Але за оригінальне рішення доведеться віддати серйозну суму грошей.

Не радимо економити на "начинку", тобто напрямних для ящиків, внутрішніх кріпильних системах.
Також не варто економити на зручності: наприклад, висувні ящики зазвичай коштують дорожче простих орних дверець, але знайти потрібну річ в шухляді набагато простіше. Ящиком доведеться користуватися по кілька разів на день протягом багатьох років.
Економити можна ... на виробниках. Наприклад, кухня з масиву дуба білоруського виробництва коштує в кілька разів дешевше схожою італійської моделі в шпоні. Якщо дуже маленький бюджет, але є час і творчий порив, то можна купити нефарбовану соснову кухню і самим декорувати фасади за бажанням. Кухонну фурнітуру (рейлінги, дверні ручки) можна придбати окремо від кухні, підібравши те, що вам підходить за стилем та ціною.
При покупці будь-якої іншої меблі ніяких питань не виникає: на кожному столі, ліжка і тумбі висить абсолютно конкретний цінник. З кухнями все набагато складніше: комплект може складатися з елементів, що мають різну вартість ...
Як цінового орієнтиру була придумана умовна одиниця - погонний метр кухні, яка по суті заміряє лише «середню температуру по лікарні». Середню - бо справжній метр верхніх і нижніх шафок з однієї і тієї ж колекції може коштувати як 10 000 рублів, так і всі 40 000. Все залежить від складності конструкції елемента і його «начинки». Причому продавці в більшості випадків називають нижню межу, щоб не відлякати клієнта. До речі, вартість устаткування і вбудовуваної побутової техніки у вартість кухонних меблів ніколи не входить - за миття і духовку доведеться платити додатково.

Цінові категорії кухонь
Збираємо комплект. Щоб уявити собі, скільки буде коштувати кухня, яку ви побачили в салоні або каталозі, виходите з ціни нікого оптимального, за вашим уявленням, набору. Наприклад, це може бути г-подібний варіант для приміщення середнього розміру:
Г-подібна конфігурація гарнітура - найзручніша і популярна. Але використання кутових елементів збільшує вартість комплекту меблів, тому з метою економії від них можна відмовитися.
• п'ять нижніх шафок (один під посудомийну машину, один вузький з трьома висувними ящиками, ще один вузький - для варильної панелі, інші два - стандартні, з дверцятами);
• два кутових елемента (верхній і нижній);
• п'ять настінних полиць, три з яких - з глухими фасадами, а дві - зі скляними;
• висока шафа-пенал з відділенням під вбудовану духовку;

Високі шафи з побутовою технікою, вбудованою на рівні грудей або очей, - модні і функціональні елементи гарнітура. Але вписуються вони тільки в великий бюджет і дуже простору кухню.

• фасади з ламінованої МДФ, стільниця з ламінованої ДСП.
Розрахувати вартість кухні такій конфігурації нескладно - дизайнер-консультант або менеджер в салоні витратить на це хвилин 10, а то й менше. Якщо ціна наведеного вище комплекту складе менше 100 000 рублів, то перед вами варіант економ класу, від 100 до 200 000 - середній рівень, від 200 до 400 000 - преміум-клас, ще дорожче - клас люкс. Однак і така класифікація багато в чому умовна. Ціну будь-якої кухні можна знизити або підвищити, по-різному її «побудувавши».

• Авторський дизайн. Вартість погонного метра кухні, створеної відомим майстром, завжди вище, ніж «безіменною». Але справа того варта, якщо хочеться отримати справжній ексклюзив. В іншому випадку краще вибрати більш стандартну, не авторську модель.

Кухня, створена знаменитим дизайнером, майже завжди коштує дорожче моделі, яка розроблялася фахівцями самої фабрики. І це цілком закономірно ...

• Матеріали. Найдешевше ДСП, за нею йде МДФ, далі йде масив деревини. Наступний за дорожнечею матеріал - нержавіюча сталь, ще дорожче обійдуться екзотичні породи дерева, такі як тик, венге, зебрано. Передостаннє місце за вартістю займає якісний штучний камінь (композит). А найдорожчим за інших рівних умов виявиться натуральний камінь.
• Оздоблення. Ламіновані фасади недорогі. На дверки, покриті лаком або облицьовані шпоном, ціна вища. Ще дорожче сталь, лаковане скло. А так званий високий лак (точніше, фасади, на які нанесені кілька шарів лаку) має найвищу вартість.
• Кухонні механізми та системи зберігання. Пристосування, що піднімають дверцята навісних шафок, висувні металеві корзини, за допомогою яких можна ефективно використовувати простір в кутку гарнітура, оптимізують перебування на кухні. Але за це зручність доводиться платити. Ціна кухні, наповненою різними механізмами, виростає майже вдвічі.
• Елементи ручної роботи. Зазвичай це різьблені декори або плінтуси, балюстради для поличок, декоративні накладки та інші прикраси. Ручна праця завжди цінувався високо. Кухні - не виняток.

• Нестандартні елементи. Практично будь-який виробник запропонує вам шафка шириною 20 см, але його ціна виявиться вищою, ніж такого ж 45-сантиметрового. На питання «чому?» Піде лаконічну відповідь: «Нестандарт ...» Будь кухонний модуль, що не входить до переліку стандартних, обійдеться набагато дорожче.
• Технологічні розробки. Деякі компанії створюють власні інноваційні матеріали та оздоблення, різні рейлінгові системи і системи трансформації. У ціну такого ексклюзиву закладається працю розробників, за рахунок чого загальна вартість гарнітура підвищується.



Комментариев нет:

Отправить комментарий