понедельник, 30 июля 2012 г.

Властивості дерев'яних меблів

Багато століть дерево було єдиним матеріалом для виготовлення меблів. Незважаючи на торжество технічного прогресу, яке перевернуло наше життя, люди продовжують виготовляти меблі з натурального дерева.
Більш того, завдяки багатовіковому досвіду використання різних порід дерев, вивченню їх властивостей люди знайшли найбільш оптимальні способи виробництва, обробки та експлуатації дерев'яних меблів. Адже деякі породи не годяться для виготовлення та використання меблів у тих або інших умовах по фізичних характеристиках, а деякі - просто категорично протипоказано тримати в будинку через енергетичних особливостей.

Один з основних факторів при виборі дерев'яних меблів є зовнішній вигляд і фактура деревини, з якої виготовлені меблі. Якщо візуальні якості ми залишимо на ваше розсуду, то з механічними характеристиками - твердістю, зносостійкістю, міцністю і деформуємість - краще все-таки розібратися заздалегідь. За ступенем щільності деревину ділять на три основні групи:
М'які породи: ялина, кедр, сосна, ялиця, яловець, липа, осика, тополя, верба, вільха, каштан.
Тверді породи: модрина, бук, береза, дуб, в'яз, ільм, платан, клен, горобина, волоський горіх, ясен, яблуня.

Дуже тверді породи: акація біла, самшит, граб, кизил, береза ​​залізна, фісташкове дерево, тис.
Зрозуміло, що меблі з твердих порід - більше зносостійка, ніж з м'яких. Однак це не означає, що тільки тверді породи використовуються мебельниками. У кожної породи дерева маса інших властивостей, які стали достоїнствами. Спробуємо розібрати деякі з них.
ГОРІХ
Щільність: тверда.
Колір: від зеленувато-сірих до червонясто-коричневих відтінків.
Де частіше використовується: шпон, тонкий зріз для обробки меблів, інкрустації дорогих меблів. Чорний горіх - сама дорогоцінна по своїй красі і іншим якостям різновид горіха. Привозиться з Америки в двох різновидах: одна схожа на перський горіх (але більш темна і тверда), інша - трохи м'якше, масивніший і легше в обробці. Обидва різновиди однаково дорогі і застосовуються виключно для фанеровки дорогих меблів і масивних різьблених прикрас.
БЕРЕЗА
Щільність: тверда.
Колір: жовтувато-білий, іноді коричневий.
Де частіше використовується: застосовується у вигляді лущеного шпону, часто березу використовують для самих тонких і відповідальних робіт.
Особливості: слухняний, але недовговічний матеріал, схильний до гниття.
Через своєї структури береза ​​дуже підходить для різного фарбування. Масив і шпона берези не представляє великих труднощів в обробці.
Карельська береза
Колір: білувато-жовтий з рожевим або бурим відтінком.
Де частіше використовується: застосовується у вигляді шпону для облицювання дорогих меблів, часто компонується з елементами ебенового дерева і золоченої бронзи. На відміну від простої берези ставиться до числа найдорожчих порід. На зрізі карельська береза ​​виявляє самі вигадливі малюнки, один з яких називається "пташине око".
ДУБ
Щільність: тверда, міцна деревина.
Колір: від жовтувато-білого до жовтувато-коричневого із сіруватим або зеленуватим відтінком; в натуральному кольорі зустрічається рідко, зазвичай дуб подмарівают.
Де частіше використовується: у вигляді масиву або шпони, ефектний у різьбленні, темний морений дуб незамінний в інкрустації деревом по дереву ..
Особливості: висока стійкість проти гниття; деревина погано сприймає спиртової лак і політуру, однак добре клеїться.
Одна з найбільш популярних і шановних у росіян порід. При всій красі, дуб декілька похмурий, тому масивний гарнітур може виглядати в невеликій квартирі занадто важко. Найчастіше дуб використовують поляки, бельгійці, білоруси й румуни у виробництві меблів так званого "фламандського" стилю. Для дубових меблів, незалежно від стилю, місця і часу виготовлення, характерні особлива міцність конструкції і масивність пропорцій. Майже завжди дубові меблі прикрашена багатою і різноманітною різьбою.
Дуб має потужну енергетику, здатної заряджати енергією надовго. Найбільше підходить чоловікам, особливо сильним неабияким особистостям, яким доводиться приймати важливі рішення і готовим до будь-яких випробувань. Це дерево відважних і сміливих людей.
БУК
Щільність: тверда, пластична, довговічна деревина.
Колір: від рожево-жовтого до червонувато-бурого.
Де частіше використовується: застосовується як масив і рідше як шпона; використовується практично у всіх видах меблів; особливо підходить для виробництва гнутих меблів.
Особливості: добре відбувається нітро-і поліефірними лаками (практично не змінюючи кольору), воскуванням, забарвлюється в різних розчинах і відбілюється.
Одне з найбільш використовуваних дерев у деревообробці. Меблі з бука традиційно є більш дешевою альтернативою дубу. Добре обробляється, шліфується, тонується в будь-який колір, має гарний природний блиск.
Модрина
Щільність: тверда деревина.
Колір: має порядку дванадцяти відтінків.
Де частіше використовується: оздоблювальні матеріали.
Особливості: суворі кліматичні умови зростання сприяють накопиченню в модрині великої кількості біологічно активних речовин. У хімічний склад сибірської модрини входить природний біофлавоноідів - речовину, що блокує процеси утворення вільних радикалів. Тому протягом усього терміну експлуатації модрина випаровує природні фітонциди - мікроскопічні леткі речовини, що запобігають простудні та вірусні захворювання.
Модрина - деревний символ Росії, що володіє чарівною енергією, швидко заспокійливої ​​людини, що дає душевну рівновагу, зціляє нервові розлади. Модрина - жіноче дерево, вона допомагає розібратися в побутових проблемах, налагодити здоров'я дітей, зайнятися собою, привернути до себе увагу чоловіків. Її вплив допомагає побачити кращі сторони життя.
СОСНА
Щільність: м'яка деревина, легко дряпається.
Колір: світлий.
Де частіше використовується: застосовується в корпусних меблів і для виготовлення каркаса м'яких меблів; меблі з сосни прекрасно підходить для заміського будинку.
Особливості: стійкість проти гниття, прекрасно переносять коливання температур і вологості.
Вважається, що сосна - єдине з дерев, яке притягує зірки і є деревом безсмертя. У Китаї і Індокитаї сосна вважалася чарівним деревом, що приносить щастя і відводить біду.
Сосна з її приємним запахом - один з найбільш доступних матеріалів. Деревина прекрасно обробляється барвниками й лаками після знесмолювання.
ЛИПА
Щільність: міцний пластичний матеріал.
Колір: білий.
Де частіше використовується: застосовується в різьбленні і точених елементах.
Особливості: висока непроникність, а тому погано піддається фарбуванню, а проте легко приймає колір цінних порід дерева за допомогою моріння.
Липа добре обробляється ріжучими інструментами. Витривала на вогкість, однак схильна червоточині. Кращу деревину дає південна липа; з неї переважно роблять моделі, а також всі різьблені вироби під позолоту.
ВИШНЯ
Щільність: не дуже тверда порода.
Колір: оранжево-червонуватий з коричневими лініями, рожево-коричневий, з часом темніє.
Де частіше використовується: для виробництва ексклюзивних меблів, відмінно поєднується в меблях з різьбленням, скляними вітражами з оригінальним орнаментом і закругленими формами.
Особливості: добре піддається всім видам обробки.
Вишня дуже легко стружеться, гнеться, лакується. Оброблена поверхня дуже гладка.
КЛЕН
Щільність: важка, щільна, тверда й міцна деревина.
Колір: світлий.
Де частіше використовується: зустрічається досить рідко, в основному для виготовлення дорогих меблів у вигляді шпону. З канадського клена виробляють шпона часом з дуже вигадливою текстурою під назвою "пташине око".
КЕДР
Щільність: низька.
Колір: світло-жовтий або темно-коричневий.
Де частіше використовується: рідко в домашніх меблів, частіше в меблях для сауни.
Особливість: більша стійкість до вологи і гниття.
ЧЕРВОНЕ ДЕРЕВО
Щільність: висока.
Колір: в свежесрубленном стані деревина червоного дерева має жовтувато-червоний колір, але з часом поступово темніє, приймаючи коричнево-червоний або малиново-червоний з виділяються світлими і темними прожилками колір. Де частіше використовується: дорогі меблі.
Червоним деревом традиційно іменують породи махагони, сапели, евенгі, деякі види австралійського екваліпта, що мають загальний колір і схожу будову деревини. Популярність дерева полягає не тільки в його красі, а й незмінність форм і розмірів меблів з червоного дерева, яка не жолобиться й не розтріскується при зміні температури і вологості.
ЯСЕНЬ
Щільність: тверда, трохи м'якше дуба.
Колір: ніжні золотисті відтінки.
Де частіше використовується: лицювальна шпона, гнута і різьблені меблі.
Володіючи великою гнучкістю і пластичністю, ясен дозволяє робити з нього гарну добре відшліфовану меблі. Багата текстура ясена найкраще проявляється при сполученні зі строгими, благородними формами меблів, надаючи їм привабливу витонченість.
ТОПОЛЯ
Щільність: м'яка деревина.
Колір: золотистий.
Де частіше використовується: не дивлячись на поширеність у повсюдній природі, меблевики рідко використовують тополя як матеріал у своєму виробництві; в основному застосовується для виготовлення дорогих меблів.
Особливості: мала стійкість проти гниття.
ГРУША
Щільність: тверда деревина, мало жолобиться і розтріскується.
Колір: золотисто-рожева.
Де частіше використовується: лицювальна шпона.
Особливості: різко всихає.
Груша - улюблений матеріал різьбярів. Відполірована деревина має глянцево-матову поверхню.

Способи обробки дерева
Якщо з породою дерева вже визначилися, то вибрати спосіб обробки деревини не складе особливих труднощів. Тим більше, що таких способів усього три: морене, фарбування та покриття лаком. Для хорошої і якісних меблів найчастіше застосовують морене: поверхня дерева покривають особливим спиртовим розчином, залишаючи в цілості його природну текстуру. Крім зовнішнього ефекту таким способом можна продовжити термін служби меблів, зберігши її в кращому вигляді.
І, нарешті, найголовніше.
Меблі з масиву натурального дерева - досить дороге задоволення. Непрофесіоналові легко сплутати ДСП з масивом. Щоб не помилитися, найкраще подивитися дерев'яні деталі на зрізі. Якщо такої можливості немає, то потрібно звернути увагу на малюнок дерева: на пресованих плитах легко відшукати однакові візерунки, а от натуральне дерево ніколи своїх ліній не повторює.

Комментариев нет:

Отправить комментарий