суббота, 28 июля 2012 г.

Оббивка дивана

Міняти оббивку дивана страшнувато через розміри, але це не означає, що така зміна оббивки буде важкою справою. Ми взяли для прикладу порівняно простий, але величний за формою і пропорціям диван кінця XIX століття. Масивні підлокітники і спинка надають йому значний вид, окреслюють загальну форму і служать елегантними деталями. Проста форма надає прекрасну можливість обтягнути диван розкішної тканиною темно-рожевого кольору в серпанку і з ворсом, що підкреслює вигини дивана. Щоб підсилити враження пишної елегантності, для дивана виготовлені подушки з жатого оксамиту кольору кларету і темно-рожевого атласу. Ці тканини прекрасно поєднуються один з одним, якщо відносяться до одного колірному сімейства. Акцент - різні фактури шовку, звичайного оксамиту, атласу і бархатистих деталей.
Крок 1. При початкової оббивці цього дивана на кожному підлокітнику були розміщені не поодинокі пружини, а пружинні блоки для економії часу. Тепер доведеться міняти блоки цілком. Обережно зніміть декоративну тканину, потім блоки, розрізавши утримує їх шпагат. Перевірте, чи цілі настил і мішковина під пружинами, і якщо ні, закріпіть вісім смуг настилу на підлокітнику до нижньої перекладині підлокітника. Додайте ще дві широких смуги настилу від передньої вертикальної стійки до задньої, обкладинка їх з горизонтальними, щоб вийшов міцний фундамент для пружин.

Крок 2. Орієнтуйтеся по старому пружинному блоку, щоб визначити, скільки нових пружин вам знадобиться і де вони будуть розташовуватися. Додайте новий пружинний блок на підлокітнику так, щоб він знаходився поверх верхньої поперечини підлокітника, на 8 см вище сидіння і на відстані 8 см від переднього вертикального елемента підлокітника, він повинен знаходитися впритул до внутрішньої поверхні спинки. Прикріпіть пружини до верхньої перекладині підлокітника чотирма цвяхами, вбитими через тканину блоку. Потім двосторонньої голкою пришийте пружини шпагатом до основи поблизу переднього вертикального елемента підлокітника. Закріпіть шпагат ковзаючим вузлом, зробіть ряд стібків навколо пружин, пришийте підставу кожної пружини до мішковині і настилу. Зв'яжіть пружини, обвиваючи голку шпагатом двічі, перш ніж переходити до наступного пружині.

Крок 3. Прокладіть набивку між радами пружин на панелі. Це додасть форму і розділить пружини, щоб вони трималися на місці. Обережно відокремлюйте ряди і прокладайте між ними набивку.

Крок 4. Накрийте пружини шаром мішковини. Викроїте полотнище мішковини, залишаючи з усіх боків припуск 10 см. Прибийте його спочатку чотирма цвяхами по центру: один - зовні верхньої поперечини підлокітника, один - всередині переднього вертикального елемента, один-знизу нижньої поперечини підлокітника, один - на задньому вертикальному елементі. Зробіть розрізи навколо вертикальних елементів, закріпіть мішковину цвяхами. Там, де мішковина лежить поверх верхньої поперечини підлокітника і спускається вниз по передньому вертикальному елементу, підверніть 2 см і прибийте тканину.

Крок 5. Пришийте пружини до мішковині Крючкової голкою і шпагатом. Зробіть спочатку ковзний вузол, потім прикріплюйте пружини.

Крок 6. Зробіть ряд пришивних петель на мішковині, подоткніте під них набивку. Прослідкуйте, щоб набивка лежала рівномірно, приберіть грудки. Не шкодуйте набивки, особливу увагу приділіть, вигину переднього вертикального елемента.

Крок 7. Накрийте оббивку шаром мішковини, обведіть її навколо верху підлокітника, прикріпіть знизу до верхньої перекладині підлокітника і до заднього вертикальному елементу, до низу нижньої поперечини підлокітника і вздовж краю верхньої поперечини. Розподільником розправте набивку біля переднього краю підлокітника. Щоб край вийшов рівним, прокладете один ряд подвійних сліпих стібків, потім ряд подвійних стібків. Почніть від основи переднього вертикального елемента і навколо верхньої поперечини підлокітника.

Крок 8. Додайте ще шар набивки поверх мішковини, щоб заповнити западини, що виникли через те, що набивку зігнали до переднього краю. Додайте два шари бавовняної вати з лівого боку, щоб надати підлокітнику форму. Накиньте їх на верх підлокітника, заткніть між підлокітником і сидінням.

Крок 9. Викроїте коленкор з припуском 10 см з усіх сторін, цвяхами прибийте його по центру нижньої поперечини підлокітника, заднього вертикального елемента, верхньої поперечини підлокітника і лицьового боку переднього вертикального елемента. Спереду на підлокітнику натягніть коленкор навколо верхньої поперечини і навколо згину, вбийте цвях у верх переднього вертикального елемента. Продовжуйте кріпити коленкор цвяхами, стежачи за тим, щоб переплетення залишалося рівним. Створіть щільну округлу основу для декоративної тканини.

Крок 10. Обтягніть коленкором вигин передньої поверхні підлокітника, потягніть його і закладіть поодинокі складки. Рухайтеся від зовнішнього краю вигину по обидві сторони від нього до центру, кріпите кожну складку цвяхом. Ці цвяхи повинні розміщуватися всередині завитка на передній дерев'яної вертикальної панелі, тому зручніше, якщо складки на декоративної тканини будуть зроблені акуратно (залиште якомога більше місця для подальшого ряду цвяхів). Переконайтеся, що коленкор туго натягнутий на завитку. Обріжте зайве. Розташованими з інтервалом цвяхами прибийте коленкор до передньої частини вертикального елемента підлокітника.

Крок 11. Обейте весь диван коленкором, розташуйте декоративну тканину на сидінні.

Крок 12. Прикріпіть декоративну тканину до підлокітнику так само, як коленкор. У цієї тканини є ворс, тому укладати її слід в правильному напрямку (щоб тканина була гладкою на дотик, якщо провести по ній долонею зверху вниз). Щоб зробити першу складку, почніть в центрі, потягніть тканину назовні, потім вниз і закріпіть цвяхом. Потім зробіть складки по обидві сторони. Туго натягуйте складки до центру підлокітника, щоб вони лежали рівно; стежте, щоб складки мали однаковий розмір і в підсумку тканина виглядала гармонійно. Продовжуйте кріпити тканину по довжині підлокітника цвяхами.

Крок 13. Прикріпіть декоративну тканину зсередини до спинки, потім до зовнішньої поверхні підлокітників.

Крок 14. Підготуйте рант для передньої поверхні підлокітника. При виготовленні ранта залишайте край тканини шириною 2 см. Почніть з підстави передньої поверхні підлокітника, залиште трохи ранта, щоб прикріпити знизу до рами, вбийте цвях в кромку ранта і туго натягніть його в тому місці, де підлокітник сходиться з сидінням. Продовжуйте забивати цвяхи по прямій в передню поверхню підлокітника, намагаючись, щоб Навколо підстави складок вийшла ідеальна крива. Далі рухайтеся вниз по зовнішній стороні передньої поверхні підлокітника, поки не дійдете до низу, потім обігніть кут, закріпіть на ньому цвях, виведіть рант до низу передньої поверхні підлокітника. Акуратно вставте кінці ранта, закріпіть знизу на рамі.

Крок 15. Викроїте декоративну тканину за формою передньої поверхні підлокітника з припуском 2.5 см з усіх сторін. Підверніть край тканини, прикріпіть її вздовж ранта. Зробіть на тканині кілька коротких надрізів, щоб вона краще облягала вигини.

Крок 16. Напівкруглої голкою закріпіть тканина передньої поверхні підлокітника потайними стібками. Нарешті, прикріпіть тканину на задню поверхню спинки і пилевік.

Комментариев нет:

Отправить комментарий