Щасливі новосели відразу ж замислюються про правильний і ефективний розподіл площі нового житла, так щоб всі потреби всіх членів сімейства були задоволені по максимуму. В однокімнатній квартирі зараз селять або однієї людини, або невелику сім'ю з двох осіб.
Гостро постає питання, як використовувати єдину кімнату. Як правило, в ній доводиться поєднувати приміщення кількох призначень, що вимагає продуманості планування. Здоровим рішенням є винесення їдальні зони на кухню. До цього зазвичай і приходять новосели, при цьому радіючи збільшення корисної площі і зручності. Такий підхід до поєднання їдальні і кухні доцільний і в двокімнатній квартирі.В цілому, в двокімнатній квартирі велику кімнату використовують як загальної, а маленьку, в залежності від віку та наявності дітей, або як дитячу, або як спальню для дорослих. Поки дитина маленька, його ліжечко та іграшки легко поміщаються в дорослому спальні, підрослому дитині вже треба більше простору, та й батькам буде зручніше побути без нього у великій кімнаті. У тих сім'ях, де діти вже не дотримуються і не лягають спати найпершими, можна класти їх спати і в загальній кімнаті.
Коли хтось з домочадців потребує робочому кабінеті вечорами, йому можна виділити спокійний робочий куточок за письмовим столом у спальні.
У трикімнатній квартирі розклад трохи інший. Як і раніше місцем загального збору служить велика кімната. У будинках старої планування часто вона ще й прохідна, тому в ній незручно влаштовувати особистий простір. Дві що залишилися кімнати діляться на дорослу й дитячу спальні. Якщо в родині є ще й інші члени, то їх укладають спати в загальній кімнаті або в дитячій.
В однокімнатній квартирі допомагає зонування. У єдиному житловій кімнаті влаштовують куточки для сну, для роботи і для дитини. В таких умовах основні труднощі викликає питання розміщення ліжка. Раціональним рішенням буде розмістити її в кутку, який можна ізолювати від кімнати, наприклад за допомогою ширми або легкої штори. Частіше, звичайно, знаходиться рішення у вигляді придбання розкладного дивана замість ліжка, а для дитини можна поставити розкладне крісло-ліжко.
Зручно і функціонально таке розміщення меблів, при якому предмети меблів з одним призначенням розташовується по сусідству один з одним. Так обідній стіл можна поставити близько до буфету.
Неправильно ставити стіл посеред єдиної кімнати, це зручно тільки у випадку, коли їдальня виділена в окремому приміщенні.
Дитячу ліжечко треба ставити далеко від протягів і коливань температури, в світле і сухе місце. Стіл може поєднувати в собі кілька функцій. За ним можна приймати їжу, працювати і займатися хобі. Ставлять стіл безпосередньо біля дивана. Біля книжкових полиць можна організувати відкидний столик-дошку, якщо немає гострої необхідності в повноцінному письмовому столі. Дітям потрібно світлий куточок для ігор, повісьте полки для іграшок поблизу від вікна. ТБ поміщають так, щоб екран був добре видно з куточка, визначеного для відпочинку.
Загальні кімнати в дво-і трикімнатних квартирах також повинні містити зони відпочинку, занять і читань. Адже саме тут кипить життя сім'ї, тут приймають гостей і проводять вечори. У таких квартирах можна дозволити собі обідній стіл і стільці в загальній кімнаті для проведення сімейних торжеств. У куточку відпочинку потрібно розмістити пару крісел, диван, низький столик і телевізор. В одному з кутів слід повісити книжкові полиці і поставити письмовий стіл.
Традиційно загальна кімната сама ошатна і упорядкована, тут картини, килими, кімнатні рослини та колекції дрібничок.
Комментариев нет:
Отправить комментарий