Деякі клеї для дерева можуть викликати подразнення шкіри. При роботі з карбамідним клеєм, таким, як каскаміт, і епоксидною смолою надіньте латексні рукавички. Якщо хоча б трохи клею потрапить на шкіру, негайно зітріть його.
Рятівний укол
Спробуйте ввести клей у ослаблене з'єднання, перш ніж ви вирішите його розібрати. Просвердлите в з'єднанні невеликий отвір там, де воно не буде помітно, і введіть в щілину клей пластмасовим шприцом. Клей ПВА або карбаміду підійдуть найкраще.
Розбирання меблів
Закрийте просвердлений отвір пластиліном або замазкою, поки клей не схопиться.
Розкоси для ослаблених кутів
Ослаблі кутові з'єднання в непомітних місцях, наприклад із задньої сторони книжкової полиці, можна зміцнити трикутними розкосами з фанери. Приклейте і прикрутіть розкоси (стяжки) на кожен кут.
Розчиніть старий клей
Розбираючи з'єднання, можна пошкодити деталі. Однак, якщо предмет меблів старий, він, ймовірно, був зібраний на спиртовому клеї, розчинній в денатураті. Спробуйте обробити їм з'єднання, перш ніж використовувати більш рішучі способи.
Можна просвердлити невеликий отвір, щоб поліпшити проникнення денатурату; введіть його пластмасовим шприцом.
Очистіть старі з'єднання
Для міцного клейового з'єднання потрібно, щоб клей проникав в дерево. Цього не станеться, якщо старий клей закупорив пори, так що його необхідно видалити. Традиційний спиртової клей можна розм'якшити і розчинити в денатураті, але синтетичний клей треба ретельно зрізати і зішкребти стамескою. Намагайтеся не торкнутися дерево, інакше нове з'єднання буде нещільним і слабким.
Висвердлюємо цвяхи і нагелі
Якщо для посилення шипових з'єднань були використані цвяхи і нагелі, доведеться їх висвердлити, перш ніж розбирати з'єднання.
Капелюшок цвяха слід накерніть, щоб свердло не зісковзнуло і не зашкодив дерев'яну поверхню, коли ви будете висвердлювати стрижень.
Видаляючи нагель, візьміть свердло, по діаметру підходяще під нагель, приготований для заміни.
Видалення гуляючого нагеля
Хитаючийся «сухий» нагель в шиповому з'єднанні можна видалити, якщо ввернути в торець нагеля гвинт, захопити його головку пасатижами і витягнути все з гнізда.
З'єднання частин заново
Спочатку перевірте
Перш ніж склеювати деталі меблів, переконайтеся, що вони точно прилягають один до одного. Це також служить перевіркою, що ви правильно зібрали з'єднання з потрібних частин. Краще виявити помилку загодя, ніж потім знімати затиски і переробляти роботу.
Без слідів від затискачів
Під час сухої збірки відзначте, де краще розташувати струбцини. Потім приклейте липкою стрічкою на ці місця обрізки дерева, гофрованого картону чи твердої гуми, щоб розподілити тиск губок струбцини і не дати їм пошкодити дерево. Не перекручуйте затискачі: це може спотворити кути.
Накладіть джгут
Якщо необхідно склеїти поперечину між ніжками дерев'яного стільця, скріпіть їх джгутом, поки клей не схопиться. Зробіть петлю з шнура навколо ніжок, захистивши дерево гофрованим картоном, потім вставте палицю або викрутку в петлю і стягніть конструкцію, закрутивши джгут.
Комментариев нет:
Отправить комментарий